Netanyahu Filistinlilere çirkin suçlama! Hepimizi yok etmek istiyorlar

 İsrail  Başbakanı Binyamin  Netanyahu  ,  İsrail  vatandaşı Filistinlileri Yahudileri  yok  etmekle suçladı.

haber7
0

Netanyahu , sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada partisi Likud için oy istedi.

 

 

Benny Gantz ve Yair Lapid liderliğindeki Mavi-Beyaz İttifakı’nın Ortak Arap Listesi’yle iş birliği yaptığına işaret eden  Netanyahu  , "Halbuki Araplar; çocuk , kadın ve erkek fark etmeksizin  Hepimizi   yok   etmek  istiyorlar." diyerek  İsrail  vatandaşı  Filistinlilere  yönelik skandal ifadeler kullandı.

Likud Partisi ise Netanyahu’nun söz konusu söylemi onaylamadığını öne sürerek , Netanyahu’nun seçim kampanyasını yürüten çalışanlardan birinin "yanlışlıkla" böylesi bir cümleyi paylaştığını iddia etti.

 

 

Ancak  Netanyahu  , seçim rekabetinin kızıştığı son birkaç hafta içinde seçim kampanyasında özellikle Ortak Arap Listesi ile Mavi-Beyaz İttifakı’nın koalisyon kurabilme ihtimaline vurgu yaparak , kamuoyunun dikkatini  İsrail  vatandaşı Filistinlilerin hükümete ortak olabileceği "tehdidine" çekmişti.

İsrail vatandaşı Filistinlileri temsil eden 4 partinin bir araya gelerek oluşturduğu Ortak Arap Listesi Blokundan da konuya dair yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada , "Irkçı kaçkın Binyamin  Netanyahu  , Arap vatandaşlara ve liderlerine yönelik kanlı tahriklerine devam ediyor." ifadeleri kullanıldı.

Muhalefetteki partilerden Netanyahu’nun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =