Gazze Belediyesi açıkladı! 250 milyon dolar borcu var

Abluka altındaki Gazze'de belediyenin yaklaşık  250   milyon   dolar   borcu  olduğu açıklandı.

haber7
0

Gazze Belediye Başkanı Yahya es-Serrac , Beyt es-Sahafe Kurumu tarafından düzenlenen toplantıda , bölgede giderek kötüleşen ekonomik durumun belediyeyi de etkilediğini belirtti.

Serrac , "Sayıları bin 400 e ulaşan çalışanların maaşlarının yüzde 50 sini zorlukla ödeyebiliyoruz. Gazze Belediyesinin  borcu   250   milyon  dolara ulaştı." dedi.   

Belediye Başkanı Serrac , uzun süredir yarısı ödenen memur maaşları dışında belediyenin borçlarının , projeler için Belediye Borç Fonu ndan alınan hibeler ,  Gazze  ye su tedarikini sağlayan  İsrail  Su Şirketine olan borçlar , sokak lambalarının faturaları ile yakıt şirketlerine ödemeleri kapsadığını aktardı.

HALKIN BÜYÜK BÖLÜMÜ ÖDEYEMİYOR

Buna karşılık belediyenin vatandaşlar , kurumlar ve bölgedeki hükümetten yaklaşık 750  milyon   dolar  alacağı olduğunu kaydeden Serrac , "Belediye hizmetlerinin 94 bin abonesi  var  , ancak sadece 9 ila 11 bin abone ödeme yapıyor." diye konuştu. 

Çeşitli kesimlerin belediyeye kısıtlı şekilde destek verdiğini söyleyen Serrac , en büyük destekçileri hükümete bağlı Belediyeleri Geliştirme ve Borç Verme Fonu ndan yaklaşık 770 bin dolarlık yeni bir hibe aldıklarını ifade etti. 

Serrac , maruz kalınan mali krize rağmen vatandaşlara yönelik hizmetlerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =