EBRD yeni Türkiye stratejisini açıkladı

 EBRD  , 2019-2024 döneminde Türkiye finans sektörünün dayanıklılığının artırılması ve sermaye piyasalarının güçlendirilmesine odaklanacak

haber7
0

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ,2019-2024 döneminde  Türkiye  finans sektörünün dayanıklılığının artırılması ve sermaye piyasalarının güçlendirilmesi , ülkenin bilgi ekonomisinin geliştirilmesi , özel sektörde ekonomik kapsayıcılığın ve cinsiyet eşitliğinin teşvik edilmesi ile  Türkiye  nin yeşil ekonomiye geçişinin hızlandırılması ve bölgesel enerji bağlantılarının desteklenmesine odaklanacak.

Banka açıklamasına göre ,  EBRD  , beş yıl boyunca  Türkiye  deki yatırımlarına ve politikalarına yön verecek olan  yeni   stratejisini  açıkladı.  Türkiye  deki önemli yatırımcılardan olan banka , ağırlıklı olarak özel sektör odaklı çalışıyor. Banka yatırım yapmanın yanı sıra , ülke ekonomisini modernleştirmeye ve güçlendirmeye yardımcı olacak politikalara da destek veriyor.

EBRD , 2019-2024 döneminde  Türkiye  finans sektörünün dayanıklılığının artırılması ve sermaye piyasalarının güçlendirilmesi , ülkenin bilgi ekonomisinin geliştirilmesi , özel sektörde ekonomik kapsayıcılığın ve cinsiyet eşitliğinin teşvik edilmesi ile  Türkiye  nin yeşil ekonomiye geçişinin hızlandırılması ve bölgesel enerji bağlantılarının desteklenmesine odaklanacak.

EBRD Başkanı  Suma Chakrabarti  ,  Türkiye  ye yaptığı bir ziyaret sırasında "EBRD ve  Türkiye  deki özel sektörün birlikte keşfedeceği heyecan verici birçok  yeni  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =