Barzani'den DAEŞ uyarısı: Örgütleniyor

Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut  Barzani  , terör örgütü DEAŞ'ın tamamen yok olmadığını ve yeniden örgütlenmeye başladığını söyledi.

haber7
0

Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre  Barzani  , Erbil deki konutunda  ABD  nin Bağdat Büyükelçi Yardımcısı Brian McFeeters ve  ABD  nin Erbil Başkonsolosu Steven Fagin ile bir araya geldi.

ABD li yetkililerle görüşmesinde Irak ta DEAŞ ın yeniden örgütlenmeye başladığına dikkati çeken  Barzani  , "Savaşacak gücü yok ancak tamamen yok olmadı ve yeniden örgütlenmeye çalışıyor." ifadelerini kullandı.

Barzani , DEAŞ ın ortaya çıkmasına yol açan sorunların çözülemediğini belirterek , örgütün herkes üzerinde tehdit teşkil ettiğini kaydetti.  ABD  li yetkililer ve  Barzani  nin Kerkük ve tartışmalı bölgelerin durumunu da görüştükleri aktarıldı.

Iraklı güçler , DEAŞ ın yaklaşık 3 yıl boyunca elinde tuttuğu Musul kenti başta olmak üzere ülke topraklarının üçte birinin , Aralık 2017 de tamamen geri alındığını duyurmuştu. Ancak , DEAŞ mensupları Irak ın Enbar , Diyala , Kerkük , Salahaddin ve Musul vilayetlerindeki kırsal bölgelerde güvenlik güçleri ile sivillere karşı saldırılarına devam ediyor. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =