ABD'de hayat durdu
Etiketler:

 ABD  , yaklaşık 3 bin kişinin ölümüne neden olan ve ülkedeki en büyük terör saldırıları olarak tarihe geçen 11 Eylül'ün 18. yılını anıyor. Beyaz Saray'ın bahçesindeki tören

haber7
0

ABD , yaklaşık 3 bin kişinin ölümüne neden olan ve ülkedeki en büyük terör saldırıları olarak tarihe geçen 11 Eylül saldırılarının 18. yılını anıyor.

 

 

Dünyanın seyrini değiştiren  11 Eylül  2001 saldırılarının üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen etkileri hala devam ediyor.

ABD nin  11 Eylül  saldırılarının ardından terörle mücadele , demokrasi ve özgürlük götürmek adı altında Afganistan ve Irak ı işgali , bu ülkelerde istikrardan çok istikrarsızlık , kargaşa , mezhep savaşları , yüz binlerce sivilin ölümü ve yeni terör örgütlerinin oluşmasına yol açmak ve milyarlarca dolara mal olmakla eleştirildi.

 

 

ABD Başkanı Donald Trump da  ABD  nin Afganistan ve Irak ı işgalinin büyük bir hata olduğunu sık sık dile getiren isimler arasında yer alıyor.

11 Eylül 2001 de ne oldu?

Amerikan finans sisteminin kalbi New York ,  11 Eylül  sabahı İkiz Kuleler e yönelik terör saldırılarına uyandı.

Newark , Boston ve Washington dan havalanıp San Francisco ve Los Angeles a giden 4 yolcu uçağının kaçırılmasının ardından Los Angeles a giden Amerikan Airlines a ait kaçırılan yolcu uçağı , yerel saatle 08.46 da İkiz Kuleler in kuzey yönündeki binasına çarptı.

Kuzey kulesi alevler içinde yanarken , United Airlines a ait kaçırılan diğer ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =