Yeni yol haritası belirlendi! Yarın açıklanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum  , kentsel dönüşümün  Yeni   yol  haritasını  Yarın  İstanbul'da düzenlenecek toplantıda kamuoyuyla paylaşacak.

haber7
0

Çevre ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum  , 3 temel ilke , 4 ana başlık ve 8 maddeden oluşan Kentsel Dönüşüm Eylem Planı nı  Yarın  kamuoyuna açıklayacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2012 yılında başlatılan  Kentsel Dönüşüm  çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Bakan Kurum , kentsel dönüşümün  Yeni   yol   haritası  olan Kentsel Dönüşüm Eylem Planı nı  Yarın  İstanbul da düzenlenecek toplantıda kamuoyuyla paylaşacak.

Kurum un yaptığı belediye ziyaretleri , yaklaşık 60 ilde vatandaşlarla yapılan görüşmeler ve  Kentsel Dönüşüm  paydaşlarıyla yapılan istişare toplantıları sonucu  Kentsel Dönüşüm  Eylem Planı hazırlandı.

Hazırlanan 5 yıllık eylem planı , 3 temel ilke , 4 ana başlık ve 8 maddeden oluşuyor. Temel ilkeleri , yerinde , gönüllü ve hızlı dönüşüm olan 8 maddelik eylem planıyla doğal afetlere kalıcı çözümler bulunacak.

Köklü yenilikler getirecek eylem planıyla finansman kaynaklarının nasıl karşılanacağı ana hatlarıyla duyurulacak. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =