Kurutulup ABD ve Avrupa'ya satılıyor!

Afyonkarahisar'ın Çobanlar ilçesinde faaliyet gösteren firma ,  ABD  ve  Avrupa  ülkelerine  kavun   karpuz  kurusu göndermek üzere hazırlık yapıyor. Daha önce elma , armut , kiraz , limon , kayısı , portakal ve vişned

haber7
0

İşlenmiş meyve ve sebze üretiminde kalite ve güvenilirlik prensibiyle çalışan firmanın fide ekim alanlarında özenle yetiştirilen ürünler , 5 bin metrekare kapalı alan üzerinde kurulu entegre tesislerde kurutulmuş meyve haline getiriliyor.

 

 

Gıda işleme sürecinin her evresinde son teknolojiyle çalışan işletme , hem yöre halkının istihdamına hem de bölge kalkınmasına katkı sağlıyor.

Daha önce elma , armut , kiraz , limon , kayısı , portakal ve vişneden meyve cipsi üreten firma şimdi de organik  kavun  ve karpuzları kurutarak yurt dışına ihraç etmeyi hedefliyor.

 

 

İşletme sahibi Erdem Kurt , AA muhabirine yaptığı açıklamada , firmanın 4 yıldır sağlıklı atıştırmalık üretimi yaptığını , cipse dönüştükleri sebze ve meyveleri 13 ülkeye sattıklarını söyledi.

Ar-Ge çalışmaları yürüttüklerini dile getiren Kurt , "Yeni ürünleri yelpazemize eklemeye çalışıyoruz. Daha önce elma , armut , kayısı , limon , portakal , vişne ve kiraz cipsi yapmıştık. Şimdi de  kavun  ve  karpuz  cipsi üretimine başladık." dedi.

Kullandıkları karpuzun organik olarak yetiştirildiğini anlatan Kurt , şöyle devam etti:

"Çiftçiden organik sertifikalı ürünleri alıp işletmemize getiriyoruz. Burada yıkayıp ayıkladıktan sonra kesiyoruz ve fırınlarımızda kurutuyoruz. Karpuzlarımız Manisa dan geliyor. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =