Annesini bıçakla öldüren sanık tahliye edildi

Konya'da  Annesini  40 bıçak darbesiyle öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan ve şizofreni tanısı konulan  sanık  , hastanede tedavi altına alınmasına karar verilerek  tahliye  edildi.

haber7
0

Konya da  Annesini  40 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddiasıyla yargılanan  sanık  , daha önceden konulan şizofreni tanısına istinaden  tahliye   edildi  , hastanede tedavi edilmesine karar verildi.

4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya , tutuklu  sanık  Ömer Tokgöz (55) , maktul Ayşe Tokgöz ün (78) yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Tokgöz , son savunmasında , "Beni serbest bırakın." dedi.

Duruşmaya katılan sanığın kardeşleri ise Tokgöz ün hastanede tedavi altına alınması gerektiğini , gözetim altında tutulmasını istediklerini söyledi.

Taraf avukatının savunmasının ardından mahkeme heyeti , daha önce Beyhekim Hastanesi Psikiyatri Servisi nde şizofreni tanısı konulan , ardından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi gören Tokgöz ün  tahliye  edilerek , hastanede tedavisinin devamına karar verdi.

OLAY

Merkez Selçuklu ilçesi Işıklar Mahallesi Duranbey Sokak ta 26 Kasım 2018 de Ayşe Tokgöz 40 bıçak darbesiyle öldürülmüş , olayı komşularına haber veren , akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürülen oğlu Ömer Tokgöz , polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. Ömer Tokgöz , savcılık talimatıyla Beyhekim Hastanesi Psikiyatri Servisi ne sevk edilmişti.

Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =