12 metrelik su kuyusuna düşen tilkiyi AKUT kurtardı

Afyonkarahisar'da 12  metrelik  kullanılmayan su  kuyusuna   düşen   tilki  , Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Afyonkarahisar ekibi tarafından kurtarılarak , Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

haber7
0

Şuhut ilçesi Güneytepe köyü yakınındaki bir bölgede bulunan 12  metrelik  su bulunmayan kuyudan gelen sesleri duyan köylüler , eğilip baktıklarında bir hayvanla karşılaştı. Köylülerin ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri , kuyudaki hayvanın  tilki  olduğunu belirledi. Jandarma ekipleri , tilkinin çıkarılması için AKUT ekibinden yardım istedi. Gelen  AKUT  Afyonkarahisar ekibi , merdiven yardımıyla kuyuya inerek yaklaşık 1 saatlik çalışmayla  tilkiyi  kuyudan çıkardı.

Sağlık durumu iyi olan  tilki  daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =