Kamp deniliyordu, korkunç detaylar ortaya çıktı

 Hindistan  ,  Assam  eyaletinde Ulusal Vatandaş Sicili (NRC) tarafından oluşturulan nihai  vatandaşlık  listesinin dışında kalan ve çoğu Müslüman olan 1 ,9 milyon kişi için gözetim kampları kurmaya başladı. Reuters haber

haber7
0

AA nın haberine göre ,  Yeni Delhi  yönetimi ,  Assam  eyaletinde Ulusal Vatandaş Sicili (NRC) tarafından oluşturulan nihai  vatandaşlık  listesinin dışında kalan çoğu  Müslüman  1 ,9 milyon kişi için gözetim kampları kuruyor.

Haberde , en az 10 kampın inşa edileceği , kampların her birinin üç bin kişi kapasiteli ve yedi futbol sahası büyüklüğünde olacağı belirtildi.

Yüksek duvarlarla çevrilmesi planlanan kamplarda okul ve hastanenin de bulunacağı , güvenlik güçlerinin devriye gezeceği belirtildi. 

"HAPİSHANELERDEN BİLE KÖTÜ"

İsminin açıklanmasını istemeyen bir polis memuru , kampa öncelikle  Assam  daki hapishanelerde tutulan yaklaşık 900 kişinin konulacağını söyledi. Geçen yıl 2 tesisi ziyaret eden Ulusal İnsan Hakları Komisyonu nda bir grup ise "Kampta kalacak kişiler , cezaevlerinde tutuklu bulunan mahkumların sahip olduğu hakların bile çoğuna sahip olamayacak." açıklamasında bulundu.

Hindistan Yüksek Mahkemesine tutuklu bulunan 900 kişinin salınması için dilekçe verildi. 

KONULACAĞI HAPİSHANENİN İNŞAATINDA ÇALIŞIYOR

Sözde kampın inşaatında çalışan 35 yaşındaki Sarojini Hajong isimli bir kadın ,  vatandaşlık  listesinde olmadığını söyledi. Hajong , "Doğum belgem yok. Burada ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =