İngiltere'de ilk yarıda 2 bin 868 mağaza kepenk kapattı

İngiltere'de tüketici alışkanlıklarındaki değişim ve artan maliyetlerin etkisiyle birlikte mağazalar  kepenk  kapatıyor.

haber7
0

PricewaterhouseCoopers (PwC) ve Local Data şirketinden yapılan açıklamada ,  İngiltere  de yılın ilk 6 ayında kapanan  mağaza  sayısının 2018 in aynı dönemine göre yüzde 4 artarak 2 bin  868  e yükseldiği belirtildi.

 

Ülkede en az 5 mağazaya sahip perakende zincirlerinin araştırmada dikkate alındığı bildirilen açıklamada , ilk  yarıda  bin 634 mağazanın da açıldığı kaydedildi. İlk  yarıda  kapatılan mağazalardan bin 234 ünün ülkenin en büyük 500 perakende zincirine ait olduğu belirtilen açıklamada , kapatılan mağazalar arasında ilk sırada moda ve giyimin olduğu , moda ve giyimin ardından restoran ve emlakçıların geldiği aktarıldı.

PwC Tüketici Piyasaları Başkanı Lisa Hooker , konuya ilişkin değerlendirmesinde , "Bu yılın ilk yarısında mağazaların kapanışında görülen artış; tüketicilerin davranışlarında mağazaları destekleyecek şekilde bir değişim olmadığını , artan maliyetlerin etkili olduğunu gösteriyor." ifadesini kullandı.

 

Hooker , mağazaların , bugünün müşterilerinin ihtiyaçlarına daha çok hitap edebilecek şekilde dönüştürülmesi gerektiğini vurguladı.

İngiltere de tüketicilerin alışverişlerini internet üzerinden yapması , değişen tüketici alışkanlıkları , mağazaların artan maliyet baskısı yaşaması ve ülkenin AB den çıkış sürecine ilişkin belirsizliklerin yüksek seviyede ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =