Rusya ABD vatandaşlarına yaptırımı genişletecek

 Rusya  Dışişleri Bakan Yardımcısı , Amerikan vatandaşlarının Rusya'ya girişleri ile ilgili kısıtlama listesini genişleteceklerini açıkladı.

haber7
0

Ryabkov , başkent Moskova da ,  ABD  nin , Surgut Bölge Soruşturma Komitesi çalışanlarını yaptırım listesine almasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

ABD nin ,  Rusya  ya karşı başarısız baskı içeren siyaset izlemeye devam ettiğine dikkati çeken Ryabkov , "Elbette , Amerikan vatandaşlarının ülkemize girişleri ile ilgili kısıtlama listesini genişleteceğiz." ifadesini kullandı.

Ryabkov ,  ABD  nin , iki ülke arasında yaşanan sorunlarından sorumlu olduğunu vurguladı.  ABD  ,  Rusya  nın Surgut kentindeki Bölge Soruşturma Komitesi nin 2 çalışanını , Yehova Şahitleri nin haklarını ihlal ettikleri ve onlara zulüm ettikleri gerekçesiyle  yaptırım  listesine almıştı.

Yehova nın Şahitleri  Rusya  da yasaklı

Rusya Yüksek Mahkemesi , 2017 de , Adalet Bakanlığı nın Yehova Şahitleri nin yasaklanması için yaptığı başvuruyu değerlendirerek , grubu "aşırıcı organizasyon" olarak kabul etmiş , tasfiye edilmesi ve ülke genelinde yasaklanmasına hükmetmişti.

Kararda ,  Rusya  da Yehova Şahitleri ne bağlı 395 topluluğun faaliyetlerine derhal son verilmesi ve mal varlıklarına el konulması istenilmişti.

ABD ,  Rusya  nın söz konusu kararına tepki vererek , Yehova Şahitleri nin faaliyetlerine getirilen yasağın kaldırılmasını istemişti.

Yehova Şahitleri de , karara itiraz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =