islam düşmanlığında sınır tanımıyor! İşte yeni seçim vaadi

 Avusturya  Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı ve eski Başbakan Sebastian Kurz , yakalaşan erken genel seçimler öncesinde vaatleri arasında öğretmen ve öğrencilere yönelik başörtüsü yasağının da bulundu

haber7
0

Ülkede 29 Eylül de yapılacak erken genel seçimler öncesi ÖVP nin vaatlerini açıklayan Kurz , başta Müslümanlar olmak üzere göçmen ve mültecilere yönelik sert ve kısıtlayıcı uygulamaların iktidara geldiklerinde süreceğini belirtti. 

 

 

Kurz , ülkeye gelen çok sayıda göçmenin köklü değişikliklere yol açtığını , bu nedenle "Avusturya kimliğinin" muhafaza edilmesi için bazı önlemlerin alınması gerektiğini savundu.

HAÇ KALIYOR ,  BAŞÖRTÜSÜ  YASAK

 

 

Avusturya kültür ve geleneklerinin sürdürülmesinin önemine işaret eden Kurz , okullarda bulunan haç sembolünün varlığını sürdüreceğini kaydetti.

Kurz , aşırı sağcı hükümet döneminde yürürlüğe giren ilkokul öğrencilerine yönelik başörtüsü yasağının kapsamının ortaokul öğrencilerini kapsayacak şekilde 14 yaşına kadar genişletileceğini ve öğretmenlerin başörtüsü takmasının da yasaklanacağını söyledi.

Düzensiz göçle mücadele başta olmak üzere göçmen ve mültecilere yönelik kısıtlanan sosyal yardım düzenlemesinin süreceğini ifade eden Kurz , çocukları ülke dışında bulunan yabancı çalışanlara verilen "çocuk yardımlarının" daha sıkı denetleneceğini dile getirdi.

Kurz , okullarda özellikle göçmen çocuklara yönelik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =