Emsal iade karar! Paranızı geri alabilirsiniz

İstanbul'da internetten kapüşonlu kaban satın alan avukat Recep Kılınçarslan , 'defolu' olduğu gerekçesiyle gönderilmeyen ürünün yerine  Emsal  üründen fiyat farkı talep edilince yaşadı

haber7
0

İstanbul Anadolu 2. Tüketici Mahkemesindeki duruşmaya taraflardan avukat Recep Kılınçarslan katılırken , diğer taraf ise katılmadı.

Duruşmada Recep Kılınçarslan , mahkemeye sunduğu dilekçesinde , tüketici sıfatıyla geçen yıl ocak ayında internetten satış yapan bir firmadan 149 ,90 liralık kapüşonlu kaban satın aldığını , parasını ödediği ürünün kendisine ulaşmaması üzerine firmayı aradığını bildirdi.

Dilekçesinde , firma tarafından "ürünün ellerinde kalmadığını ve defolu olduğunu" öğrendiğini belirten Kılınçarslan , ürünün değiştirilmesini talep ettiğini , bunun karşılığında da 50 lira fark ödemesi gerektiğinin söylendiğini kaydetti.

Kılınçarslan , "zarara uğratıldığı" için konuyu tüketici hakem heyetine taşıdığını , şikayetçi olduğunu ancak bu talebinin Pendik Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı heyetince reddedildiğini , bunun üzerine de İstanbul Anadolu 2. Tüketici Mahkemesine başvurduğunu belirtti.

Davalı taraf ise dilekçesinde , ürünün "ayıplı" olduğunu tespit eder etmez gönderimini durdurduklarını , davacıya da derhal bilgi verildiğini ifade etti.

Mahkeme , "Stokları tükenmiş bir ürünü web sitesinde yayınlayan davalının stoklarını kontrol etme yükümlülüğü olduğunu , web sitesinde yayınlamış olduğu ürünü tüketiciye teslim edemediği görüldüğü için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =