Ruhani'den savaş açıklaması

 İran  Cumhurbaşkanı Hasan  Ruhani  , ABD'nin  savaş  yanlılarını bir kenara bırakması ve maksimum baskı siyasetini terk etmesi gerektiğini söyledi.

haber7
0

Başkent Tahran da yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından konuşan  Ruhani  , nükleer anlaşma ve ABD nin politikalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ABD nin baskılarını artırması durumunda "direniş yolunu" tercih edeceklerini söyleyen  Ruhani  , "ABD ,  savaş  isteğinin ve savaşı savunanların bir faydasının olmadığını anlamalıdır. ABD ,  savaş  yanlılarını bir kenara bırakmalı.  savaş  ve maksimum baskı siyasetini terk etmelidir." ifadelerini kullandı.

İran ın barışçıl nükleer teknolojiden yararlanmak istediğini ve nükleer anlaşmada "taahhüde karşılık taahhüt mantığını benimsediklerini" aktaran  Ruhani  , şöyle devam etti:

"Onlar taahhütlerine uyarsa biz de uyarız , onlar eksik uygularsa biz de aynısını yaparız. İran ın üçüncü adımı en önemli adım olarak sayılmaktadır ve önceki iki adımla kıyaslanamaz. Gerekirse gelecekte yeni adımları da atacağız." 

Ruhani , ağır baskı altında oldukları bir süreçte bazı aşırılık yanlılarına ve halka zarar veren yollara itibar edilmemesi gerektiğine dikkati çekerek , "Halkımız yeterince sıkıntı ve zorluk yaşamaktadır. Makul olmayan yolların izlenerek halkın daha fazla problemle karşı karşıya kalmasına izin verilmemelidir." diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =