Umman, Türkiye ile LNG görüşmelerine hazır

 Umman   LNG  Geliştirme Vakfı Üst Yöneticisi Halid el Messan "Yıllık 10 ,3 milyon ton sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ihraç ediyoruz. Hedefimiz , bunu bir yıl içinde 11 ,3 milyon tona yükseltmek" dedi.

haber7
0

Umman LNG Geliştirme Vakfı Üst Yöneticisi (CEO) Halid el Messan , yılda 10 ,3 milyon ton  LNG  ihraç ettiklerini belirterek , "Hedefimiz bunu bir yıl içinde 11 ,3 milyon tona yükseltmek. Birçok ülkeye satış yapıyoruz. Türkiye ye  LNG  satışı için de olası görüşmelere hazırız. İki tarafın da ortak çıkar doğrultusunda anlaşması durumunda bu ticareti yapmamak için bir sebep göremiyorum." dedi.

 

 

el Messan , 24-26 Şubat 2020 de  Umman  ın başkenti Muskat ta düzenlenecek Uluslararası Gaz Birliği (IGU) Araştırma Konferansı öncesinde AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu. Ülke içinde yeni doğal gaz keşifleri için çalışmalara devam ettiklerini anlatan el Messan ,  Umman  hükümetinin daha fazla doğal gaz ihraç etmeyi hedeflediğini dile getirdi. el Messan , yıllık 10 ,3 milyon ton  LNG  ihraç ettiklerini belirterek , "Hedefimiz bunu bir yıl içinde 11 ,3 milyon tona yükseltmek. Birçok ülkeye satış yapıyoruz. Türkiye ye  LNG  satışı için de olası görüşmelere hazırız. İki tarafın da ortak çıkar doğrultusunda anlaşması durumunda bu ticareti yapmamak için bir sebep göremiyorum." diye konuştu. Güney Kore den Korea  LNG  , Japonya dan Mitsubishi gibi şirketlere  LNG  sattıklarını aktaran el Messan , söz konusu şirketlerin aynı zamanda  Umman   LNG  şirketinde hisse sahibi olduğunu kaydetti. el Messan , başta Asya olmak üzere dünyanın birçok yerine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =