Taliban açıkladı! ABD ile anlaşmıştık

Taliban'ın Katar'daki siyasi ofis sözcüsü Süheyl Şahin ,  ABD  yönetiminin ,  Taliban  ile barış görüşmelerini durdurmasına tepki göstererek , "ABD ile barış konusunda anlaşmaya varmıştık , anlaş

haber7
0

Sözcü Şahin , yaptığı açıklamada ,  Taliban  ile barış görüşmelerini durdurduğunu açıklayan  ABD  Başkanı Donald Trump a tepki gösterdi.

 

 

Yaklaşık bir yıldır  ABD  temsilcileriyle  Taliban  arasında devam eden barış görüşmelerinin sonuna yaklaştıklarını belirten Şahin , "ABD ile barış konusunda anlaşmaya varmıştık , anlaşma metninin imza tarihi de belirlenmişti , sonuca yaklaşırken Trump ın açıklaması bizi de şaşırttı." dedi.

Şahin , ateşkes sağlanmadığını ve saldırıları durdurmayacaklarını vurguladı.

 

 

ABD nin  Taliban  a yönelik hava saldırılarının devam ettiğine dikkati çeken Şahin ,  Taliban  dan saldırıların durdurulmasını isteyen  ABD  nin , kendisinin de saldırılarını durdurması gerektiğini belirtti.

Şahin , Trump ın ,  Taliban  saldırılarını delil göstererek barış görüşmelerini durdurmasını anlamlı bulmadıklarını aktardı.

ABD nin saldırılarının devam ettiğini dile getiren Şahin , "ABD ,  Taliban  a yönelik hava saldırıları düzenlemek bahanesiyle sivilleri katlediyor , bizler bu saldırılar karşısında nasıl sessiz kalalım." ifadesini kullandı.

Şahin ,  Afganistan  da yıllardır devam eden savaşın tek çözüm yolunun müzakere olduğunu belirterek ,  ABD  nin anlaşmayı istemediği takdirde savaşın devam edeceğinin altını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =