Tarihindeki ilk hibriti üretti

İtalyan spor otomobil üreticisi  Lamborghini  ,  Tarihindeki  ilk hibrit modeli Sian'ı Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sergiledi. V12 motor ile birleştirilen hibrit sisteminden 819 beygirlik güç üreten otomobilin , markanın bug

haber7
0

Lamborghini , Bolonya lehçesinde yıldırım anlamına gelen ilk hibrit süper otomobili Sian’ı Frankfurt Otomobil Fuarı nda tanıttı. V12 motorunu hibrit teknolojisiyle birleştiren İtalyan üretici , bu sayede Sian ın toplamda 819 beygirlik güç ürettiğini ve bu modelin bugüne kadar üretilen en güçlü  Lamborghini  olduğunu açıkladı. 2.8 saniyeden az sürede 0 dan 100 km/s ye çıkan otomobilin , son hızının ise 350 km/s olduğu belirtildi. Yapılan açıklamaya göre , Sián 63 adet üretilecek.

 

 

Automobili  Lamborghini  Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO su Stefano Domenicali , "Sián ,  Lamborghini  nin elektrikli otomobillere geçiş yolundaki ilk kilometre taşı olmasının yanı sıra yeni nesil V12 motorumuzu da ortaya koyuyor. Bolonya lehçesinde yıldırım anlamına gelen Sián ismi ,  Lamborghini  nin üretim hattından ilk kez elektrikli bir otomobilin çıkmasını simgeliyor ve faaliyetlerimizi yürüttüğümüz coğrafyayla olan güçlü bağımızı vurguluyor" dedi.

Sadece 63 adet üretileceği kaydedilen otomobilin boyasının altın parçacıkları ve altın kristaller içerdiği aktarılırken , kokpitte ise , özel olarak geliştirilen ve üretimde ilk kez 3D basılmış parçaların kullanıldığı Terra di Sant Agata Bolognese rengi deri döşemenin kullanıldığı bilgisi verildi.

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =