HDP'den büyük skandal! PKK için ABD'de...

HDP’nin  ABD  temsilcisi Giran Özcan , ABD’nin sağcı dergisi The National Interest’te , PKK’nın  ABD  tarafından tanınmasını önerdiği bir makale yazdı.

haber7
0

HDP’nin  Washington  D.C. temsilcisi Giran Özcan  ABD  siyasetinin şahin kanadının sesi olarak bilinen The National Interest dergisinde bir yazı kaleme aldı. “Suriye’de kazanması için , ABD’nin Kürt siyasetini yeniden gözden geçirmesi gerekli” başlıklı yazıda Özcan , terör örgütü propagandası yapan ifadelere yer verdi. Özcan , ABD’nin , Türkiye’nin , bünyesinde terör örgütü  PKK  , YPG/PYD’yi de barındıran  SDG  güçlerine karşı giriştiği tek taraflı operasyonları "durdurmasına" karşın bu engellemelerin hep şüpheli olduğunu iddia etti. Özcan , ABD’nin bu önlemleri her zaman geçici olarak gerçekleştirdiğini ileri sürülerek Türkiye-SDG arasındaki çatışmalarda ABD’nin tutumunda üç yanlış olduğunu ileri sürdü. Bu yanlışlar ise “Türkiye’nin NATO geçmişini Erdoğan’ın Batı karşıtı dönüşümü karşısında muaf tutmak , bölgedeki Kürt grupları siyasi bir oluşum olarak değil askeri aktörler olarak görmek ve aradaki bağlantılara karşın  Türkiye  ve Suriye’deki Kürtlerin mücadelelerini birbirinden ayrı tutmak” olarak sıraladı. 

"ABD , PKK’YI TANISIN" 

Özcan PYD-YPG’li güçlerin DEAŞ’ın yenilmesindeki en büyük askeri aktörler olmasına karşın bu terör gruplarının siyasi kanatlarına masada yer verilmediğini de iddia ederek ABD’nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =