Bakan duyurdu: ABD ile yeni süreç bu ay başlıyor

Ticaret Bakanı  Ruhsar Pekcan  , "Her iki ülke birlikte çalışarak , tüm engelleri aşabilir.  ABD  Ticaret Bakanı Wilbur Ross'un 5 günlük bu ziyareti çok önemli ve aynı zamanda  ABD  hükümetinin bu k

haber7
0

Ticaret Bakanı  Ruhsar Pekcan  ,  ABD  ve Türkiye nin birlikte çalışarak tüm engelleri aşabileceğini belirterek , "ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross un 5 günlük bu ziyareti çok önemli ve aynı zamanda  ABD  hükümetinin bu konuları ne kadar ciddiye aldığını gösterir nitelikte." dedi.

 

 

Pekcan ,  ABD  Ticaret Bakanı Wilbur Ross un katılımıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nde (TOBB) düzenlenen çalışma yemeğine katıldı.  Bakan  Pekcan , burada yaptığı konuşmada , Ross ile birlikte Türkiye nin endüstri kapasitesi , yetenekleri ve görünümüne ilişkin sektör temsilcileriyle verimli toplantılar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Amaçlarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile  ABD  Başkanı Donald Trump ın koyduğu 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine ulaşmak olduğunu ifada eden Pekcan , bu amaç için Ross ile nisan ayındaki Washington ziyaretinden itibaren çalıştıklarını ve bu kapsamda çalışma grubu kurduklarını anımsattı.

 

 

Pekcan , bu konuda her sektörün ayrı bir çalışma ortaya çıkardığını dile getirerek , şunları kaydetti: "Biz bu çalışmaları Sayın Ross ile paylaştık. Oluşturulan çalışma gruplarının raporları birbiriyle örtüşür nitelikte. Bu doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Her sektör bizim için önemli.  ABD  tarafının da fazla ilgi duyduğu sektörler var. Biz de bazı sektörleri ilk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =