2019 Destekleme ve Yetiştirme Kursları öğretmen ve öğrenciler için başvuru tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı  2019  - 2020  Destekleme  ve  Yetiştirme  Kursu kılavuzunu yayımladı. Öğretmenler ve  öğrenciler  için  başvuru   tarihi  netlik kazandı. Peki ,  DYK  E-Kurs  öğretmen  ve öğrenci başvurusu ne zaman yapıla

haber7
0

Destekleme ve  Yetiştirme  Kurslarını merakla bekleyen öğretmenler ve öğrenciler için  başvuru   tarihi   MEB  tarafından açıklandı.  2019  - 2020 eğitim öğretim yılı kapsamında  DYK  öğretmen başvurularının alınması , 14-18 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. Öğrencilerin başvuruları ise 19-23 Eylül tarih aralığında tamamlanacak. Peki başvurular nasıl olacak?

 

 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler , Bakanlıkça yayımlanan kılavuzda belirlenen takvime göre e-Kurs Modülü üzerinden veya milli eğitim müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunmakta olup öğrenciler de ikamet ettikleri adresin bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-Kurs Modülünden  başvuru  yapabilir. Başvurular , https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-Kurs Modülü üzerinden gerçekleştirilecek. Kurs başvurularını zamanında yapma sorumluluğu öğretmenlere ait olacak.

 

 

KİMLER E-KURS BAŞVURUSU YAPABİLİYOR?

5 inci sınıftan başlayarak 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler kurslardan faydalanabilecek. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =