PKK'lıların 17 yaşındaki genci dağa kaçırdığı anlar

 HDP   Diyarbakır  İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ikinci anne olan Fevziye Çetinkaya’nın 17  yaşındaki  oğlu Süleyman Çetinkaya'nın  dağa  kaçırılma görüntülerine Yeni Şafa

haber7
0

Diyarbakır da Fevziye Çetinkaya’nın oğlu Süleyman Çetinkaya nın HDP lilerin yardımıyla  dağa  kaçırıldığı görüntüler ortaya çıktı.

HDP li vekillerin , trollerin , bazı sanatçıların tiyatro diyerek alay ettiği ve önemsizleştirmeye çalıştıkları yaklaşık 2 haftadır devam eden eylemin ciddiyeti su yüzüne çıktı.

Fevziye Çetinkaya nın yolunu gözlediği 17  yaşındaki  evladı Süleyman Çetinkaya 30 Ağustos tarihinde spora gidiyorum diye ayrılmasının ardından bir daha haber alınamamıştı. Görüntülerde Çetinkaya nın ailesinin yanından ayrıldıktan sonra otogara giderek Mardin otobüsüne bindiği görülüyor. Otogara giriş yaparken görüntülü görüşme yaptığı tespit edilen Çetinkaya nın görüntülü görüşme yaptığı kişinin tespiti için çalışma başlatan güvenlik güçleri şahsın 38  yaşındaki   PKK  dan suç kaydı bulunan Süleyman Kızıltepe olduğunu tespit etti.

PKK LI TERÖRİST TARAFINDAN DAĞA KAÇIRILDI

Fiziki takip sonrasında Çetinkaya nın Mardin e gittiği ve Süleyman Kızıltepe ile buluştuğu anlaşıldı. Ardından cep telefonunu kapatan Çetinkaya ,  PKK  lı Kızıltepe tarafından Suriye ye geçirilerek  dağa  kaçırıldı.

ÇOCUĞUMU BUNLAR GÖTÜRDÜ DEMİŞTİ

Anne Fevziye Çetinkaya , 4’ü kız 11 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =