Dünyanın en çok kazanan ismiydi... Görevi bıraktı

Çinli e-ticaret devi Alibaba'nın kurucusu  Jack Ma  , şirketin 20. kuruluş yıl dönümü olan 10 Eylül'de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini bıraktı. Ma'nın yerine Üst Yönetici Daniel Zhan

haber7
0

Çinli e-ticaret devi  Alibaba  nın kurucusu  Jack Ma  , bugünden itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldığını bildirdi.

Yerel basında çıkan haberlere göre , Ma , şirketin 20. kuruluş yıl dönümü olan 10 Eylül de görevi bıraktığını açıkladı.

Ma nın yerine  Alibaba  şirketler grubunun Üst Yöneticisi  Daniel Zhang in Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacağı bildirildi.

Ma , geçen yıl eylülde şirketi , 20. kuruluş yıl dönümünde halefi Zhang a bırakacağını açıklamıştı. 55 yaşındaki Ma ,  Alibaba  yı 1999 da Cıciang eyaletinin başkenti Hangcou da kurmuştu. İngilizce öğretmenliği yaparken atıldığı iş hayatında Ma , uyguladığı e-ticaret modelinin başarısı sayesinde  Alibaba  yı yıllar içinde Çin in en büyük teknoloji şirketlerinden biri haline getirmeyi başarmıştı.

ÇİN KOMÜNİST PARTİSİ ÜYESİ İŞ ADAMI

Çin i yöneten Komünist Parti nin (ÇKP) resmi yayın organlarından Halkın Günlüğü gazetesi , geçen yıl kasımda yayımladığı bir haberde Asya nın en değerli e-ticaret şirketlerinden biri olan  Alibaba  nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ma nın , ÇKP üyesi olduğunu duyurmuştu.

Haberde Ma nın ne kadar zamandır ÇKP ye üye olduğundan bahsedilmezken , iş adamının Çin de e-ticaret ve lojistik hizmetlerinin gelişmesinin yanı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =