Scepovic: 'Türkiye Ligi en iyi 6 ligden biri'

Çaykur Rizespor'un Sırp futbolcusu Marko  Scepovic  , "Ligi takip etme fırsatım oluyordu. Bana göre  Türkiye   Ligi  en  iyi  altı  ligden  birisi." dedi.

haber7
0

Scepovic , Mehmet Cengiz Tesisleri ndeki antrenman öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada , çok kısa bir süredir takımda olduğunu söyledi.

Takımın çok  iyi  bir durumda olduğunu ifade eden Scepovic , bu sezon daha  iyi  bir duruma gelmek istediklerini aktardı. 

Scepovic , transferin son günü kendisine bir telefon geldiğini belirterek , "Ben de bunun üzerine bir karar aldım. 3 yıldır Macaristan takımındaydım. 3 yıldır da takımın en  iyi  golcüsüydüm. Bu görevi üstlenmek beni birazcık yormuştu. Hem takımın hem de benim yeni bir sayfa açmaya ihtiyacı vardı. O yüzden ben de Çaykur  Rizespor  a gelmeyi seçtim." diye konuştu.

Türkiye de ligleri takip ettiği dile getiren  Scepovic  , şöyle devam etti:

"Sırbistan da televizyonda Türkiye  Ligi  ile ilgili maçlar ve özetleri veriliyordu.  Ligi  takip etme fırsatım oluyordu. Bana göre Türkiye  Ligi  altı  ligden  birisi. Buraya gelmeden Beşiktaş ta oynayan Adem Ljajic ile görüştüm. O ayrıca benim çocukluk arkadaşım. O bana Türkiye ile ilgili çok  iyi  şeyler söyledi. Ben de neticesinde buraya geldim."

Scepovic , bir gazetecinin "Vedat Muric ile kendinize nasıl kıyaslıyorsunuz?" sorusuna "Kıyaslanmak tabii ki de  iyi  bir şey. Bir rekabet ortamı oluşturuyor. Onun bir ismi var burada. Benim de kendime göre bir ismim var. Benim amacım Vedat Muric in burada yaptığı etkiyi aynı şekilde tekrar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =