Türkiye ve Japonya arasında havacılıkta iş birliği

Türkiye-Japonya  arasında  düzenlenen imza töreni ile THY'nin mevcut  Tokyo   Narita  seferlerine ilave olarak  Tokyo  Haneda’ya da sefer gerçekleştirilebilmesinin önü açıldı

haber7
0

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ve  Japonya   Sivil Havacılık  Otoritesi  arasında  yürütülen  Türkiye-Japonya   Sivil Havacılık  Müzakereleri kapsamında Türk  Sivil Havacılık  Akademisi nde imza töreni düzenlendi.

Buna göre ,  THY  nin mevcut  Tokyo   Narita  seferlerine ilave olarak  Tokyo  Haneda’ya da sefer gerçekleştirilebilmesinin önü açıldı.

THY tarafından söz konusu seferlere haftada 7 frekans olmak üzere 2020 Yaz Tarife Dönemi itibarıyla başlanacak. Böylece  Tokyo  ya düzenlenen toplam sefer sayısı 11 frekansa ulaşacak.

2020 Yaz Tarife Döneminde 5 frekans olarak gerçekleştirilmesi planlanan Osaka seferleri ile birlikte Türkiye ve  Japonya  arasındaki uçuş sayısı haftalık 7 frekanstan 16 frekansa çıkmış olacak.

"THY , 2020 YAZ SEZONUNDA OPERASYONLARINI HANEDA YA BAŞLATMAYI PLANLIYOR"

Törende konuşan  Sivil Havacılık  Genel Müdürü Bahri Kesici , Türkiye den  Japonya  ya yapılan ilk uçuştan 30 yıl sonra ,  THY  nin Haneda Havaalanı na uçuşunun başlayacağını belirtti.

Bu yıl temmuz ayında Tokyo’da gerçekleşen müzakerelerin olumlu geçmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Kesici , "Bugün imzalanan anlaşma ile Haneda Havaalanı na yapılacak operasyonlarla ilgili gece slotu zorunluluğu ile ilgili sınırlamalar kaldırıldı ve  THY  2020 yaz sezonunda operasyonlarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =