SSB Başkanı Demir: Türkiye en dikkat çekici ülkelerden biri

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii  Başkanı  İsmail  Demir  "(Savunma sanayisinde)  Türkiye  , en  dikkat   çekici   ülkelerden   biri  haline gelmiş durumda" dedi.

haber7
0

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail  Demir  , Türkiye nin savunma sanayisinde en  dikkat  çekici ülkelerden  biri  haline geldiğini söyledi.

 

 

Demir , Londra daki Uluslararası Savunma , Güvenlik , Ekipman Fuarı nda (DSEI) gazetecilere yaptığı açıklamada , DSEI nın , dünyanın en büyük  Savunma Sanayi  fuarlarından  biri  olduğunu vurguladı. Demir , "Buraya milli katılım sağlıyoruz. Başkanlığımızın da burada bir standı var. Burada savunma sanayisini vitrine koymak , kabiliyetimizi göstermek ve dünya  Savunma Sanayi  ekosisteminde bizim de varlığımızın altını çizmek istiyoruz. Şu anda gördüğünüz gibi Türkiye , en  dikkat  çekici ülkelerden  biri  haline gelmiş durumda." ifadelerini kullandı. Genel olarak savunma sanayisinin dünyada birkaç ülke tarafından domine edildiğini belirten  Demir  , "Savunma sanayi satışlarına baktığınızda , yüzde 90 ını birkaç ülke yapıyor. Bu anlamda geri kalan ülkeler genelde  Savunma Sanayi  ihracatçısı olarak bilinmiyor , ürünlerinin farkında olunmuyor. Bu anlamda Türkiye , kendi geldiği noktayı çok net göstermeli , ürünlerini alana koymalı." diye konuştu."BU; İSTİSNASIZ BÜTÜN ÜLKELERDEN , GÖRÜŞMELERDEN ALDIĞIMIZ GERİ BİLDİRİM" İsmail  Demir  , savunma sanayisinin geldiği nokta ile ilgili çok büyük takdirler işittiklerini dile getirerek , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =