Putin'den orduda temizlik!
Etiketler:

Rusya Devlet Başkanı  Putin  , güvenlik güçlerinde görev yapan 30'a yakın yüksek rütbeli subayı görevden aldı. Görevden alınan subaylar arasında Korgeneral Mihail Nazarov ve Sergey Dubrovin de var.

haber7
0

Kommersant gazetesinin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre ,  Putin  in 7 Eylül Cumartesi günü bir emir imzalayarak görevden aldığı subaylar arasında , Kırım Soruşturma Komitesi Başkanı hukukçu Korgeneral Mihail Nazarov ve Dağıstan Soruşturma Komitesi Başkanı hukukçu Korgeneral Sergey Dubrovin de var.

Dağıstan Soruşturma İdaresi Başkan Yardımcısı Tugay Tugayev de görevine son verilen subaylar arasında. 

Putin in talimatıyla bazı görevlere yeni atamalar yapıldı. Moskova Savcılığı görevine , halen 2 nci sınıf devlet hukuk müşavirliği görevinde bulunan Denis Popov getirildi.

Karaçay-Çerkesya Soruşturma Komitesi Başkanlığı görevi ise hukukçu Albay Nikolay Şepkin in oldu. Kırım İçişleri Bakanlığı görevine de polis generali Pavel Karanda getirildi.

Rus basını bir süre önce ,  Putin  in Özel Görevler Soruşturma Komitesi Başkanı hukukçu Korgeneral İgor Komissarov u görevden aldığını yazmıştı.

50 yıldır devlet görevinde bulunan Komissarov çocuklar , öksüzler ve geçim sıkıntısı çeken aileler ile ilgili çalışma yürütüyordu. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =