Evlat nöbetine Kayseri'den de destek geldi

Kayseri'de Mazlumder öncülüğünde bir araya gelen 50 kişilik grup , çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirterek , Diyarbakır'da HDP il binası ön&uum

haber7
0

Kayseri Mazlumder üyesi çoğu kadın 50 kişilik grup , Cumhuriyet Meydanı nda bir araya geldi. Grup , çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirterek , Diyarbakır da HDP il binası önünde oturma eylemini sürdüren ailelere  destek  amacıyla meydandaki Bürüngüz Camii önünde oturma eylemi yaptı.  Kayseri  den Diyarbakır a selam olsun , anneler nöbette yazılı dövizler taşıyan grup , yaklaşık 1 saat oturdu.

ÇOCUKLARIN YERİ ANA KUCAĞIDIR Mazlumder  Kayseri  Şube Başkanı Ahmet Taş , Diyarbakır da oturma eylemi gerçekleştiren annelere  destek  olmak için bu etkinliği düzenlediklerini söyleyerek , "Biz de bir nebze de olsa o anaların yüreklerine su serpmek için , anaların acısına ortak olduğumuzu bildirmek , anaların yanında olduğumuzu duyurmak için bir saatlik bir oturma eylemine başladık. Devletimizden beklentimiz her türlü tedbiri alarak , tüm insanlarımızı kucaklayarak kurda kuşa yem etmek için HDP nin , PKK nın eline gençlerimizin bırakılmasına engel olacak tedbirler alsınlar" dedi.

Dernek üyesi avukat Sena Özdemir ise , "Çocuklarımızın yeri silahlı eylemlerde kan dökerek insanları öldüren yasa dışı örgütlerin yanı değil , aileleri ve ana kucağıdır" diye konuştu.

Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =