AB'de yeni dönem! Canlı yayında Türkiye açıklaması

Avrupa Komisyonu'nun  yeni  seçilen başkanı  Ursula von der Leyen  ,  Avrupa Komisyonu  için taslak üye listesini açıkladı. Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik sürecini takip edecek Komisyon &uum

haber7
0

Avrupa Komisyonu nun  yeni  seçilen başkanı  Ursula von der Leyen  , önümüzdeki dönemde takip edeceği programı ve kendisine eşlik edecek komisyon üyelerine ilişkin taslak listeyi açıkladı.

 

 

TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Türkiye nin üyeliği konusunda ne düşündüğü sorulan  yeni  Komisyon Başkanı , üye olmak isteyen ülkelere yaklaşımlarının bu ülkelerin tavrına bağlı olacağını belirtti.

 

 

Von der Leyen , "Bu ülkelerin bize ,  Avrupa Birliği  üyesi olmaya hazır olduklarını göstermeleri gerekiyor. Türkiye hakkında son yıllarda bu yönde bir ilerleme görmedim. Hatta tersi bir durum söz konusu. Avrupa değerlerine ve kurallarına yaklaştıklarını gösterme görevi , üye olmak isteyen ülkelere düşüyor" açıklamasında bulundu.

TÜRKİYE Yİ TAKİP EDEN ÜYE DE BELLİ OLDU

Türkiye nin  Avrupa Birliği  ne (AB) üyelik sürecini takip edecek Komisyon üyesi , Macar sağ siyasetçi  Laszlo Trocsanyi  olarak belirlendi. Trocsanyi , göçmen karşıtı politikalarıyla tanınıyor.

LİSTEDE KİMLER VAR?

Avrupa Birliği üye ülkelerinin verdiği öneriler doğrultusunda adaylarla birebir görüşen  Belçika  doğumlu Alman siyasetçi Von der Leyen , listenin son halini paylaştı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =