HDP önünde eyleme katılan aileler Türk bayrağı açtı

Diyarbakır’da  eylem  yapan ailelere destek için Trabzon'dan gelen Abdullah Özer isimli vatandaş , çocukları dağa kaçırılan Rauf Biçer ve Şevket Altıntaş ile birlikte  eylem  yaptıkları  HDP  Diyarbakır İl

haber7
0

Çocuklarının terör örgütünün elinden kurtarılması için  HDP  Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelere destek olmak için Trabzon dan gelen Abdullah Özer , çocuğu dağa kaçırılan Rauf Biçer ve Şevket Altıntaş ile birlikte parti binası önünde dev Türk  bayrağı  açtı.

Özer Türk bayrağının hiçbir zaman propaganda aleti olmadığını söyledi. Özer , “Ben Türk bayrağının her yerde açılması kanaatindeyim , Türk bayrağını propaganda olarak niteleyenlere karşıyım. Türk  bayrağı  Türkiye topraklarının her yerinde dalgalandırılmalı. Ben bunu daha önce yaşadım , Tunceli Pülümür Vadisi nde gezerken , 2017 de Pülümür Kaymakamı Buralara Türk  bayrağı  asma , provoke etme milleti dedi. Türk  bayrağı  hiçbir zaman propaganda aleti aleti değildir. Bu  bayrak  bizim şehitlerimizin örtüsüdür. Kanun çıkacaksa çıkartsın  HDP  siyasi partiyse il binası önünde Türk  bayrağı  olması gerekir. Türk  bayrağı  bizim kefenimizdir , bunu da Türkiye topraklarında dalgalandırmak için biz ölümüne mücadele ediyoruz" dedi.

 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =