Kenevir ekti etrafına bubi tuzakları döşedi

Yasadışı  kenevir  ekili alanın etrafında  bubi   tuzakları  bulundu Çalışır durumdaki  tuzakları  , jandarma etkisiz hale getirdi.

haber7
0

İzmir in Beydağ ilçesinde , etrafı  bubi   tuzakları  ile koruma altına alınan yasadışı ekilen  kenevir  bitkisi operasyonunda , Jandarma ekipleri  bubi  tuzaklarını etkisiz hale getirdi. Tuzağın çalışması halinde bir insan bacağını koparacağı öğrenilirken , bin 450 kök  kenevir  ve 4 kilo 800 gram kubar esrar ele geçirildi. Jandarma ,  bubi  tuzağı kurup , yasadışı  kenevir  eken şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. 

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri , Beydağ ilçesi Adaküre Mahallesi Ovacık mevkisinde , yasadışı  kenevir  ekildiğinedair bilgi edindi. İl Jandarma KOM Şube Müdürlüğü ve Beydağ İlçe Jandarma Komutanlığı na bağlı ekipler , drone ile arazide yaptığı incelemede , yasadışı ekimi tespit etti. Ayrıca jandarma ekipleri , detaylı yaptığı incelemede ,  kenevir  bitkisinin ekildiği alanın çevresinin 4 adet köstebek tabancası adı verilen bu i tuzağı ile tuzaklandığı , tuzakların çalışır vaziyette olduğunu belirledi.  İzmir  İl Jandarma Komutanlığı na bağlı PAMİT ekipleri olay yerine gelerek ,  bubi  tuzağın etkisiz hale getiriken , tuzağın çalışması durumda bir insanın ayağını yaralayıp , kopmasına neden olabileceği öğrenildi. Yasadışı Ekim alanında yapılan aramada bin 450 kök  kenevir  ve 4 kilo 800 gram kubar esrar ele geçirildi. Öte yandan jandarma ekipleri , araziye ekimi yapan şahısları bulmak için çalışma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =