TEKNOFEST'e buluşlar damga vuracak

"Milli Teknoloji Hamlesi" kapsamında ikincisi düzenlenecek İstanbul Havacılık , Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST) bu yıl  buluşlar  da "görücüye" çıkacak.

haber7
0

Türk Patent ve Marka Kurumunun (TÜRKPATENT) 2016 dan bu yana her yıl düzenlediği Türkiye nin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı niteliğindeki İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı (ISIF 19) ,  TEKNOFEST  kapsamında 17-22 Eylül de Atatürk Havalimanı nda gerçekleştirilecek.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle TÜRKPATENT ev sahipliğinde Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) , Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) iş birliğinde düzenlenecek ISIF 19 da , 25 ülkeden 400 ün üzerinde buluş ziyaretçiler ve yatırımcılar için sergilenecek.  

Aynı zamanda fuarla eş zamanlı olarak sınai mülkiyet haklarıyla ilgili ulusal ve uluslararası çalıştaylar , seminerler ve eğitimler düzenlenecek. 

 

Fuar boyunca katılımcılara "Patent Randevu Sistemi" ile yüz yüze danışmanlık hizmeti verilecek.

Patent Randevu Sistemi danışmanlık hizmetinden yararlanmak isteyen katılımcılar , fuar öncesinde ve fuar süresince taleplerini "patentrandevu@turkpatent.gov.tr" adresine iletebilecek.

"Milli Teknoloji Hamlesi"ne büyük katkı

TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip Asan , ISIF in 4 üncü kez kapılarını dünyanın yenilikçi zihinlerine açmaya hazırlandığını söyledi.

ISIF 19 un  TEKNOFEST  ile gerçekleştirilecek olmasının Türkiye nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =