Esad 3 kuzenini eve hapsetti! Sebebi Rusya'nın istediği 3 milyar dolar

Beşar  Esad  , ülkedeki ekonominin yüzde 60’ını yöneten kuzeni Rami Mahluf ve kardeşleri İyad ile İhab’ı evde hapsetti. Olaya ilişkin  Esad  yine 29 iş adamı gözaltına aldı.

haber7
0

Arap medyasında yayılan habere göre ,  Suriye  ekonomisinin yüzde 60’ını yöneten Mahluf’un , Rusya’nın Esad’dan  istediği  3  milyar  dolarlık savaş masraflarını ödemeye yanaşmadığı için tutuklandığını öne sürdü. Bunun ardından Beşar  Esad  , Rusya’da yaşayan dayısı ve Rami’nin babası Muhammed Mahluf’u ülkeye çağırdı.

 

 

Arap medyası , ülkeye gelen Muhammed Mahluf , oğulları Rami , İyad ve İhab ile görüştüğü ve 3 milyarı ödemelerini istemişti. Ancak Rami ve kardeşleri yüksek rakam olduğundan dolayı bu talebi reddettiğini altını çizdi.  Suriye  nin bir numaralı iş adamı Rami Mahluf , rejim tarafından kontrol edilen alanlarda geniş yetkilere sahip ve  Suriye  de onlarca ticari şirketin sahibi olduğu biliniyor.

Rami Mahluf ,  Suriye  de milyonlarca müşterisi olan MTN nin yanı sıra  Suriye  de milyonlarca müşterisi olan hücresel telekomünikasyon şirketinin çoğuna sahip olduğu ortaya çıktı. "Mahluf" adlı grup eski medya koordinatörü Firas Mansur , daha önce Hükümet Ticaret Bankası nda para aklama yapan Rami Mahluf un yanı sıra , Avrupa bankalarına 43  milyar  dolardan fazla para kaçakçılığı yaptığını açıklamıştı.

 

 

Prens Muhammed Bin Selman’ın taktiğini uyguladı

Beşar Esad’ın kuzenleri Rami , İyad ve İhab’a uyguladığı ev ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =