Gizli Instagram hesaplarını gösteren bir açık bulundu! İşte o açık

 Instagram  kullanıcılarını tedirgin edecek yeni bir  açık  bulundu. 1 milyarın üzerinde aktif kullanıcı sayısına sahip  Instagram  , kullanıcılarına "Hesap gizleme" özelliği sunuyordu. Keşfedilen  açık  ise sosyal

haber7
0

Instagram kullanıcılarını tedirgin edecek yeni bir açık bulundu. Popüler sosyal medya platformu  Instagram  , kullanıcılarına  hesaplarını  gizleme özelliği tanıyor. Bu özellik sayesinde paylaşılan postlar sadece takipçiler tarafından görülebiliyor. Onay verilmeyen kişiler kişinin paylaşımlarına erişemiyor. Fakat BuzzFeed tarafından ortaya atılan iddiaya göre  Instagram  da yer alan bir açık sayesinde  Gizli  hesapları da görmek artık mümkün hale geliyor.

INSTAGRAM DA KEŞFEDİLEN AÇIK İLE GİZLİ HESAPLAR GÖRÜLEBİLİYOR!

BuzzFeed tarafından yayınlanan rapora göre  Gizli  hesaplara herhangi bir tarayıcıdan ulaşmak mümkün. Söz konusu hesaplara ulaşabilmek için her hangi bir tarayıcıdan sayfaya sağ tıklayarak incele veya ögeleri denetle seçeneğine tıklamanız , akabinde "Img" bölümüne geçiş yaparak görünmeyen  Gizli   Instagram  postuna ve hikayeye ulaşmak mümkün hale geliyor.  

Söz konusu açık sayesinde  Instagram  kullanıcısının sadece paylaştığı post veya hikayeye ulaşılmıyor. Bunun yanı sıra kişinin etkileşime girmiş paylaşımının URL sine de ulaşılmış oluyor.

Ayrıca BuzzFeed’e göre bu URL’ler gönderiler silindikten sonra da Facebook sunucularında kalmaya devam ediyor. Bu da özellikle kaybolan hikayelerin aslında tam olarak kaybolmadığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =