Erdoğan'ın sözlerinden anlıyoruz: Pek bir şey ifade etmiyor

Kanal 7  Ankara  Temsilcisi Mehmet Acet , "ABD ile mutabakat zayıf adımlarla ilerlerken" adlı yazısında , Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'ye olan güvensizliğini kaleme aldı. Erdoğan'ın bir ifadesinin arasında geç

haber7
0

İşte Mehmet Acet in o yazısı;

Geçen ay  Ankara  ya gelen  ABD  heyetiyle yapılan Kuzeydoğu  Suriye  anlaşması , küçük adımlarla ilerliyor.

Helikopterlerle yapılın ortak devriyenin ardından Pazar günü yine iki ülkenin zırhlı birlikleri karadan benzer bir faaliyet yürüttü.

Şimdilik bu kadar...

Eğer aşama aşama uygulanacağı söylenen anlaşma bundan çok daha fazlasını vaat etmiyorsa , bu durum ,  Ankara  açısından Cumhurbaşkanı Tayyip  Erdoğan  ın sözlerine de yansıyan yeni bir hayal kırıklığı anlamına geliyor.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan  , önceki gün  Malatya  da bu yeni duruma dair dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Açıklamaların bütününe baktığımızda , Cumhurbaşkanı nın  ABD  ye karşı güvensizlik duygusunu koruduğunu , anlaşmanın gidişatına dair ise fazla ümitli olmadığına işaret ediyor.

Erdoğan , "Bu iş öyle 3-5  Helikopter  uçuşuyla , 5-10 araç devriyesiyle , göstermelik birkaç yüz askerin bölgede bulunmasıyla olacak iş değildir. Orada 1 milyon kişiyi iskan edebilmek için şehirleri ve kırsalıyla tüm bölgeyi fiilen güvenli hale getirmiş olmalıyız" diyor.

Bu ifadelerin satır arasında geçen bir  ifade  önemli ve üzerinden ayrıca durmayı hak ediyor.

Nedir o ifade?

"Şehirleri ve kırsalıyla tüm bölgeyi fiilen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =