'PKK'yı kınama' önergesi CHP oylarıyla reddedildi!

 İzmir  Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Partili üyenin Karabağlar yangınıyla ilgili terör örgütü PKK'nın kınanmasına ilişkin verdiği önerge CHP'nin  oylarıyla  reddedildi.

haber7
0

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi nde AK Partili üyenin Karabağlar yangınıyla ilgili terör örgütü  PKK  nın kınanmasına ilişkin verdiği önerge reddedildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin eylül ayı birinci oturumu , Başkan Tunç Soyer başkanlığında yapıldı.

Toplantıda söz alan AK Parti  Meclis  Üyesi Erhan Çalışkan ın , "Karabağlar ve Menderes bölgesindeki yangınları çıkaran eli kanlı  PKK  terör örgütü ve bu örgütü destekleyen tüm siyasi parti , kuruluş , kurum , sivil toplum örgütü ve basın organları ile bu örgütü kullanan uluslararası güçler ve yabancı devletleri  İzmir  Büyükşehir Belediye Meclisi olarak lanetliyoruz." metniyle kınanmasına ilişkin  Meclis  gündemine sunduğu önerge görüşüldü.

CHP Grup Başkanvekili Mustafa Özuslu , Çalışkan ın verdiği önergeye tepki gösterdi.

Tüm siyasilerin  PKK  terörünü lanetlediğini belirten Özuslu , "Orman yangını ile alıp başka bir noktaya doğru götürmenin ne orman yangınına faydası var ne bu meclise ne de bizim devletimizin  PKK  ile yaptığı mücadeleye. Burada hiç kimsenin , ne benim ne de  CHP  li arkadaşlarımın  PKK  konusunda ortaya koydukları tavrı yargılamaya , bu tavrın herhangi bir şekilde tartışmaya açmasına gönlümüz razı değil. Netiz bu konuda , tereddüt olan bir konu değil. Bu belanın hepimiz tarafından anlaşıldığını , bu noktada ortak olduğumuz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =