3 bin örgüt üyesi hesap verdi, şimdi devlet okulu oldu

Elazığ'da FETÖ soruşturması kapsamında kapatılıp İl Emniyet Müdürlüğüne verilen ve 3 binden fazla şüphelinin ifadesinin alındığı bina ,  devlet  okuluna dönüştürüldü. Uydu gör&uu

haber7
0

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY nin hain darbe girişimi sonrası  Elazığ  da merkeze bağlı Ataşehir Mahallesi nde bulunan örgüte ait okul kapatılmıştı. 18 Ağustos 2016 tarihinde 3 şehit verilen ve 251 kişinin yaralandığı  Elazığ  İl Emniyet Müdürlüğü ne yönelik bombalı araçla saldırı sonrası binası kullanılamaz hale gelmiş ,  FETÖ  nün kapatılan okulunun yeri ise emniyete verilmişti.

BİNANIN UYDU GÖRÜNTÜSÜNDE "F" HARFİ

İl Emniyet Müdürlüğü 2 yıl o binada hizmet verdi. Emniyet birimleri  FETÖ  nün uydu görüntülerinde bile kuş bakışı "F" olarak görünen binasında , örgüt üyesi oldukları gerekçesiyle haklarında soruşturma açılan 3 bin den fazla kişiye işlem yaptı. Emniyetin yeni yerine taşınmasıyla , boşalan bina yeniden İl Milli Eğitim Müdürlüğü ne teslim edildi. O binada hazır hale getirilen 3 okuldan 2 sine  15 Temmuz  Şehitleri nden Şehit Faruk Demir ve Hüseyin Göral ın ismi verildi. Diğer okula ise 1996 yılında şehit edilen Hasan Halit Küçük ün adının verildiği bildirildi. Şehit Faruk Demir İlkokulu , Şehit Hüseyin Göral İmam Hatip Ortaokulu ile Şehit Hasan Halit Küçük Ortaokulu isimleriyle devletin eğitim yuvasına dönüştürülmesiyle 552 öğrenci ve 39 öğretmen ders başı yaptı.

"VATANINI , MİLLETİNİ SEVEN ÖĞRENCİLER ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =