O emniyet müdürü böyle rest çekmişti: Sizin gibi köpeklerin...

Hatay  emniyet   müdürü  Kamil Karabörk , Niğde'de trafik kazası geçirdi. Karabörk yaralandı , eşi ise hayatını kaybetti. Karabör , 15 Temmuz 2016'da FETÖ'cülerin "Emrimize gireceksin"

haber7
0

Hatay  emniyet  Müdürü  Kamil Karabörk  ,  Niğde  de trafik kazası geçirdi.  Karabörk  yaralandı , eşi ise hayatını kaybetti. Korkunç kaza sonrası  Kamil Karabörk  ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 

 

DARBECİLERE BOYUN EĞMEMİŞTİ

Kazadan ağır yaralı olarak kurtulan Hatay İl  emniyet  Müdürü  Karabörk  , kamuoyunun yakından tanıdığı bir isimdi. 15 Temmuz 2016 daki hain  darbe girişimi  sırasında Erzurum da görevli olan  Karabörk  , darbecilerin tehditlerine boyun eğmemesi ve kendisine verilen direktiflere verdiği yanıtlarla gündem olmuştu.

 

 

"HEMEN EMRİMİZE GİRİN"

Hatırlanacağı üzere Anadolu nun dört bir yanında olduğu  gibi  o gece Erzurum da da devlet-ordu el ele verdi. Erzurum da halk , belediye başkanlığı , valilik ,  emniyet  müdürlüğü ve asker işbirliği yaptı. Kentin merkezindeki 9. Kolordu Komutanlığı ndan dönemin komutanı Korgeneral Şeref Öngay ın emriyle herhangi bir asker dışarı çıkmadı. Kolordu Komutanlığı nda karartma uygulanarak , olası gerilimin önüne geçildi. Darbe girişiminin ilk saatlerinde Erzurum  emniyet  Müdürü  Kamil Karabörk  ü Genelkurmay dan arayan bir darbeci , "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak yönetime el koyduk. Hemen emrimize girin" dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =