İstanbul ihracatçılarından ihracat artışı

 İstanbul  İhracatçı Birlikleri (İİB) , bünyesinde bulunan 7 ihracatçı birliği ile geçen ay 533 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi.

haber7
0

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) , bünyesinde bulunan 7 ihracatçı birliği ile geçen ay 2018 in aynı dönemine göre yüzde 6 ,5 lik artışla 533 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirdi.

 

 

İİB den yapılan açıklamaya göre ,  İstanbul  ihracatçıları , yakaladığı ihracat artış ivmesini sürdürüyor.  İİB  , bünyesinde bulunan 7 ihracatçı birliği ile ağustosta 533 milyon doların üzerinde ihracat yaparak geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 ,5 lik artış yakaladı.  İİB  , 2019 un 8 ayında ise ihracatında yüzde 3 lük artış sağlayarak 4 milyar 700 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

İİB , ağustosta başta Norveç , Irak , ABD , Birleşik Krallık ve Almanya olmak üzere 180 e yakın ülkeye ihracat yaptı. İhracatta değer bazında Norveç e feribot ve diğer gemi tipleri , Irak a kümes hayvanları ve mobilya , ABD ye şekerli mamuller , çikolata , kağıt ve karton ürünleri , Birleşik Krallık a kağıt , karton ve şekerli mamuller , Almanya ya ise fındık , mobilya ve kağıt-karton ön plana çıktı.

 

 

İstanbul Mobilya , Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği , geçen ay 143 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Birlik , ihracatında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 ,5 artış sağladı.  İstanbul  Hububat , Bakliyat , Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =