FETÖ'nün 'askeri kripto imamı' 3 yıl sonra yakalanıp itirafçı oldu

Tekirdağ'da ,  imam  hatip lisesinde öğretmenlik yapan ve savcılığın yürüttüğü soruşturmalarda FETÖ/PDY'nin 'askeri  kripto  imamı' olduğu belirlenen S.D. , darbe girişiminden 3  yıl   sonra  gözalt

haber7
0

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı nca FETÖ/PDY ye yönelik yürütülen  askeri   kripto  soruşturmasında , şüphelilerin verdiği ifadelerde adı geçen S.D. , İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.  Tekirdağ  da  imam  hatip lisesinde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği yapan S.D. , sorgusunda , hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Daha  sonra  itirafçı olan S.D. , uzun yıllar FETÖ/PDY içinde yer aldığını belirterek , örgütün  askeri   imamı  olduğunu söyledi. Örgütün sohbetlerinde öğrenci eğittiğini anlatan S.D. , bunlardan bazılarının  askeri  personel olarak görevde olduklarını belirtip , isimlerini de verdi.

Örgütün  kripto   imamı  S.D. , 2014 yılında girdiği komiserlik sınavını kazandığını; ancak FETÖ/PDY yöneticilerinin komiser olmasına izin vermediğini , bu nedenle öğretmenliğe devam ettiğini söyledi. Gözaltındaki S.D. ile ilgili soruşturma sürüyor.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =