Putin'den şaşırtan açıklama: Oy verdiğim kişiyi tanımıyorum

 Rusya  Devlet Başkanı  Putin  , başkent Moskova’nın  Duma  meclisi için oy kullandı. Oy verdiği adayı bizzat tanıyıp tanımadığı sorulan  Putin  , "Hayır , tanımıyorum. Umarım iyi ve onurlu bir kişidir." diye konuştu.

haber7
0

Rusya’nın başkenti Moskova’nın  Duma  meclisi için  seçim  yapıldı. Bilim Akademisi’nde kurulan sandıkta oyunu kullanan  Rusya  Devlet Başkanı Vladimir  Putin  , gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kremlin Sarayı’nın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre , 45 koltuk için 225 adayın yarışıyor olmasıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan  Putin  , şunları kaydetti: "Bazı ülkelerde 30 , 50 veya 100 aday seçime katılabiliyor. Bu onların yaptığı işlerin kalitesini değiştirmiyor. Önemli olan miktar değil , niteliktir. Umarım bizim adaylarımız düzgün ve kıymetlidir."

Oy verdiği adayı birebir olarak tanıyıp tanımadığı sorulan  Putin  , "Hayır , tanımıyorum. Umarım iyi ve onurlu bir kişidir." şeklinde konuştu.

Muhalif lider  Aleksey Navalniy  ise , oyunu kullandıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada , "Birleşik  Rusya  partisi bir önceki seçimde 45 koltuğun 40’ını elde etmişti. Bu seçimde öncekine göre kaybedecekleri her koltuk sayısı bizim için iyidir." sözlerini kullandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =