Sular altında kalacak! O ilçeye akın ettiler

Batman’ın  Sular   altında   kalacak  olan tarihi ilçesi Hasankeyf’i son 1 yılda yaklaşık 600 bin kişi ziyaret etti.

haber7
0

Batman’ın tarihi Hasankeyf ilçesi ,  Sular   altında  kalmadan görmek isteyenlerle dolup taştı. Antik kent  Hasankeyf  e gelen  ziyaretçi  sayısında son dönemlerde artış yaşandığı belirtildi. Son 1 yılda yaklaşık 600 bin yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan antik kent , misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

MEKSİKA’DAN GELEN KAFİLE HASANKEYF’İ GEZDİ

Turistleri Hasankeyf’te gezdiren tur operatörlerinden Yasemin Kocaman , Meksikalı gruba tarihi ilçeyi gezdirdi. Kocaman , “Yine güzel bir organizasyonla Hasankeyflilere destek olmaya geldim. Biliyorsunuz geçen sene  Batman  üzeri Van yapıyorduk. Bir yıldır Meksikalılarla çok güzel turlar yapıyoruz. Geçen sene GAP turu yapalım diye ikna ettim , onlar da beni kırmadılar. 7 kişi geldiler. Bölgede henüz üçüncü günümüz olmasına rağmen çok beğendiklerini söylediler. Eminim ki bunun devamı fazlasıyla gelecek.  Hasankeyf   Sular   altında  kalmadan önce bu grubumun görsün , gitsin Meksika’da buraların güzelliğini anlatsınlar diye böyle bir gezi programı planladık” dedi.

Meksikalı turistlerden Yunen Diaz da , tarihi eserlerden etkilendiğini belirterek şunları söyledi: “Türkiye’de bu bölgeyi bir bütün olarak gezdik. Bu bölgeye ilk defa geliyoruz. Anlatılan bütün hikayelerden bütün tarihi eserlerden son derece ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =