Hong Kong'da sular durulmuyor: Ateşe verdiler

 Hong  Kong'da protestocular , Merkez Metro istasyonunun çıkışı önündeki barikatları  Ateşe  verdi , Admiralty metro istasyonu yakınlarında bir grup maskeli protestocu da kaldırım taşlarını söktü.

haber7
0

Çin’in  Hong   Kong  Özel İdari Bölgesi’nde gösteriler , yönetimin "zanlıların Çin e iadesiyle ilgili yasa tasarısını geri çekme" kararına rağmen sürüyor.

South China Morning Post gazetesinin haberine göre ,  Hong   Kong  Baş Yönetici  Carrie Lam  in tasarıyı geri çekmesini yeterli bulmayan ve tüm taleplerinin yerine getirilmesi yönünde eylemlerini devam ettiren bazı protestocular , Merkez Metro istasyonunun bir çıkışında  yangın  çıkardı.

Protestocular , Merkez istasyonun F çıkışı önündeki barikatları  Ateşe  verdi. Yangına itfaiye müdahale etti.

Bazı göstericiler , istasyonun camlarını kırdı.

Yüzlerce kişinin protesto amacıyla yürüyüş yaptığı Queensway Caddesi nde de Admiralty metro istasyonu yakınlarında bir grup maskeli protestocu kaldırım taşlarını sökerken görüntülendi.

Pedder Caddesi nde eylemlerini sürdüren protestocu bir grup ise cadde ortasında mukavvaları yaktı.

POLİSTEN KINAMA

Polisin yaptığı açıklamada ,  Hong   Kong  ta bir alışveriş bölgesi olan Causeway Bay da çok sayıda göstericinin Hennessy Yolu nu taşıt trafiğine kapattığı bildirildi.

Polisin göstericileri dağıtmak için  göz yaşartıcı gaz  kullandığının kaydedildiği açıklamada , herkesin bir an önce alandan ayrılması çağrısı yapan polis , civar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =