Uçan taksileri 3 yıl sonra havada!

Alman bir girişim olan  Volocopter  , Çinli otomobil üreticisi Zhejiang Geely Holding Group ile işbirliğine gittiğini duyurdu.

haber7
0

Mobilite çözümlerinin hayatımıza girmesi ile otomotiv ve teknoloji sektörleri , tarihte hiç olmadığı kadar yakınlaştı. Bunun sonucunda ise ,  Mobilite  teknolojileri geliştiren girişimler , otomotiv şirketlerinin radarına girdi. Bunlardan  uçan taksi  geliştiren  Volocopter  isimli bir girişim , Çinli otomobil üreticisi Geely den 55 milyon dolarlık yatırım aldığını ve işbirliğine gittiğini duyurdu. Yapılan açıklamauya göre ,  Volocopter  in elektrikli hava  taksileri  3  yıl  içinde gökyüzünde olacak

Yapılan açıklamaya göre ,  uçan taksi  geliştiren  Volocopter  , Geely başta olmak üzere bir grup yatırımcıdan 85 milyon dolarlık finansman sağlayarak uçan taksilerini Çin e getirecek.

Alınan yatırımın , hava  taksileri  ticarileştirmede kullanılacağı ve araçların 3  yıl  içinde operatif hale gelmesi için harcanacağı belirtildi.

Geely’nin Yönetim Kurulu Başkanı Li Shufu , yaptıkları yatırımın gelecek vizyonlarını yansıttığını aktararak , Geely nin otomobil üreticisinden  Mobilite  teknolojilerine doğru evrildiğini söyledi.

DİKEY İNİŞ YAPABİLİYOR

Li Shufu , "Volocopter in hava taksilerine yaptığımız yatırım ile , elektrikli araçlar ve yeni  Mobilite  servisleri konusunda büyük bir adım attık" dedi.

Volocopter , bir süredir elektrikle çalışan ve dikey ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =