Merkez Bankası harekete geçti! 'Yeni para' geliyor

Dünyada birçok örneği hayata geçirilen dijital  para  sistemi için  Merkez   Bankası  da adım atıyor. 11'inci Kalkınma Planı’na göre blok zincir tabanlı , dijital  Merkez   Bankası  parası uygulamaya konulacak.

haber7
0

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kalkınma planı olan ve 2019-2023 dönemini kapsayan On Birinci Kalkınma Planı , Resmi Gazete’de yayımlandı. TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen plan , uzun vadeli bir perspektifle Türkiye’nin kalkınma vizyonunu ortaya koyarak , milletin temel değerlerini ve beklentilerini karşılamak , ülkenin uluslararası konumunu yükseltmek ve halkın refahını artırmak için temel yol haritası olacak. 11. Kalkınma Planı’nda mali piyasalara ilişkin hedefler arasında blokzincir (blockchain) tabanlı dijital  Merkez   Bankası  parası dikkat çekiyor.

 

 

Son dönemde Türkiye’de  kripto  paralara karşı çok ciddi bir ilgi var. Bundan 5-6 yıl önce daha çok ‘hızlı  para  kazanma’ yöntemi olarak görülen  kripto  paralar bugün gerçekten alternatif bir ödeme yöntemi olarak konuşuluyor. Tüm dünyada da bununla ilgili çalışmalar yapılıyor. Hükümetler , devletler , büyük finansal kuruluşlar bu konuda çalışmalarını hızlandırmış durumda. Blockchain ‘dünya ekonomisinin geleceği’ olarak görülüyor.

“YERLİ DİJİTAL PARAYA DESTEK VERMEYE HAZIRIZ”

 

 

Türkiye nin önde gelen  kripto   para  alım-satım platformlarından Bitci.com Kurucusu ve Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Burak Çağdaş Çağlar ,11 Kalkınma Planı’nda yer alanda yerli dijital ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =