ABD'li bakana Rusya’dan Türkiye örneğiyle yanıt

 Rusya  Parlamentosu'nun üst kanadı olan Federasyon Konseyi üyelerinden Aleksey Puşkov ,  ABD  Savunma Bakanı Mark Esper’in açıklamalarına verdiği yanıtta , Türkiye'nin de aralarında bulunduğu bazı ülkeleri &

haber7
0

Puşkov Twitter’dan yaptığı açıklamada , "Pentagon un başındaki M. Esper belli ki hiçbir şey anlamamış. Zira  Rusya  ya , kendilerinin koyduğu kurallara göre davranma , yani itaatkar bir biçimde  ABD  nin peşinden gitme çağrısında bulundu" dedi.

Sputnik’in aktardığı habere göre; Puşkov’un açıklaması şöyle devam etti: "Ancak gelin görün ki dünya artık eskisi gibi bir yer değil:  Rusya  , Çin , Türkiye ve daha birçokları ,  ABD  nin kendi kurallarını dayatma ‘hakkını tanımıyor. (ABD için) uyanma vakti geldi."

​ABD Savunma Bakanı  Mark Esper  ,  Fransa  nın başkenti  Paris  teki bir basın toplantısında ,  Rusya  nın istikrarsızlığa katkı sunmaya devam ettiğini ve bu davranışını değiştirmesi gerektiğini savunmuştu.

Pentagon’un bir numarası , "Rusya nın , Batı değerlerini paylaşan çok daha normal bir ülke gibi davranması harika olurdu" ifadesini kullanmıştı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =