Asker eğlencesinde havai fişek patladı

Sultangazi’de  asker  uğurlama  eğlencesinde  askere gidecek gencin elinde patlayan  havai   fişek  ortalığı savaş alanına çevirdi. Genç , elinde oluşan yanıklar nedeniyle hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

haber7
0

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve ortalığı savaş alanına çeviren olay , Sultangazi Malkoçoğlu Mahallesi nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre , vatani görevini Ordu’da yerine getirecek olan Burhan K. (24) arkadaşlarıyla birlikte  asker  eğlencesi düzenledi. Müzik ve halaylar eşliğinde yapılan organizasyon sonunda Burhan K. eline bir havaifişeği alarak patlatmak istedi. Kalabalığın arasında bulunan Burhan K. fişeği ateşleyeceği sırada  fişek  bir anda kendiliğinden patladı. Peş peşe patlayan fişeğin kıvılcımlarından kaçan çevredeki vatandaşlar büyük korku yaşadı.

HASTANEYE KALDIRILDI Geceyi aydınlatan fişeklerin patlaması sona erdiğinde Burhan K.’nın elinin kıvılcımlardan yandığı anlaşıldı. Yaşananların ardından sokakta bulunanların hiçbir şey olmamış gibi eğlenceye devam etmesi dikkat çekti. Eğlenceye katılan bir arkadaşının cep telefonu kamerasına yansıyan olaylar sonrasında genç  asker  adayı hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Burhan K. , yapılan müdahale sonrasında taburcu edilerek birliğine teslim olmak için  asker  ocağının yolunu tuttu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =