Şehit kızı Hafza'yı, emniyet müdürü okula götürdü

 Adana   emniyet   müdürü  Zafer Aktaş , 2015'te Iğdır'da şehit olan polis memuru İbrahim Derindere'nin bu yıl eğitim hayatına başlayan  kızı  Hafza'yı (7)  okula  makam aracıyla götürdü.

haber7
0

Polis memuru İbrahim Derindere , 9 Eylül 2015 te , Iğdır Dilucu Sınır Kapısı nda , teröristlerin yola döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit oldu. Derindere şehit düştüğünde 3 yaşında olan  kızı   Hafza  , 2019- 2020 eğitim ve öğretim döneminde ilkokula başladı. Adana  emniyet  Müdürü Zafer Aktaş da Hafza yı yeni eğitim yılının başladığı ilk gün yalnız bırakmadı. Aktaş , Hafza yı makam aracıyla Çukurova İMKB İlkokulu na kendisi götürdü. Bu sabah aracıyla şehit İbrahim Derindere nin evine giden İl  emniyet  Müdürü Aktaş , okul için hazırlanan  Hafza  ya sürpriz yaptı. Evden çıktığında karşısında polisler ile Aktaş ı gören  Hafza  , gözyaşı döktü. Aktaş ise şehit kızına sarılarak , makam aracına bindirip ,  okula  götürdü.

BABASINI KAYBETTİĞİ GÜNÜN YIL DÖNÜMÜNDE  okula  BAŞLADI Polislere teşekkür eden anne Şeyma Nur Derindere ,  Hafza  nın , babasının şehit olduğu 9 Eylül ün 4 üncü yılında  okula  başladığını söyledi. Derindere , "Kızımı  emniyet  müdürümüzün  okula  götüreceğini öğrenince çok mutlu olduk. Eşimin toprağa verildiği günün yıl dönümünde kızım ,  okula  başlıyor.  Hafza  , sürekli bana Tüm polisler benim babam diyor. Bir kez daha yanımızda olduklarını , bizi unutmadıklarını gösterdiler" dedi.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =