Dünya devi böyle duyurdu: Kritik ülke Türkiye

Yeni  Citroen   C5  Aircross’un tanıtımı için Türkiye’ye gelen  Citroen  CEO’su  Linda Jackson  , markanın 1 ,5 milyona çıkma hedefinde Türkiye’nin en önemli pazar olduğunu söyledi. Jackson , “Avr

haber7
0

Yeni  Citroen   C5  Aircross SUV’nin tanıtımı geçtiğimiz hafta Sapanca’da gerçekleştirildi.  C5  Aircross’un tanıtımı için Türkiye’ye gelen  Citroen  CEO’su  Linda Jackson  , tanıtımın yanı sıra iç pazara dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

PAZARIN KRİTİK ÜLKESİ TÜRKİYE

Türkiye’nin  Citroen  için değerini anlatan Jackson , “Dünyada 1 milyondan fazla araç satıyoruz. Bizim PSA Grubu olarak 2021’de 1.5 milyon satma hedefiniz var. Bunu Avrupa’daki satışları iyileştirerek ve pazar payını yüzde 5’in üzerine çıkararak yapacağız. Türkiye’nin burada önemli payı olacak. Bunun için Türkiye’ye tedarik akışı yapmamız lazım. Buraya yeni ürünleri getireceğiz. Sedan modeller getireceğiz. Türkiye’deki arkadaşlarımız tedarik açısından bizi sıkıştırıyor. Her anlamda desteğimizi sürdüreceğiz. Tedarik sorununu ortadan kaldıracağız. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Avrupa’da yüzde 5 pazar payı hedefi için Türkiye’ye ihtiyacımız var. Büyüyebilmek için Türkiye’ye ihtiyacım var. Onun için normalin çok üzerinde yüzde 180 Türkiye’ye destek vereceğiz. Öte yandan 2021-2022’de Afrika ve Ortadoğu önemli olacak. Bu noktada Türkiye’nin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor” diye konuştu.

YILSONU SÜRPRİZ RAKAM ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =