'İsrail'e ait İHA'yı düşürdük'

 Hizbullah  örgütü , İsrail'e  ait  insansız hava aracını (İHA) Lübnan'da düşürdüklerini duyurdu.

haber7
0

Hizbullah tan yapılan yazılı açıklamada ,  Lübnan  ın güneyinde ülkenin hava sahasını ihlal eden  İsrail  e  ait  bir  İHA  nın örgüt mensuplarınca düşürüldüğü belirtildi.

Açıklamada , söz konusu  İHA  nın örgütün elinde olduğu ifade edildi.

NASRALLAH  İHA  LARI DÜŞÜRECEKLERİNİ SÖYLEMİŞTİ

İsrail ile  Hizbullah  arasında bir süredir  İHA  gerilimi yaşanıyor.

Hizbullah örgütünün kalesi olarak bilinen başkent  Beyrut  un güney banliyösünde , 25 Ağustos gece saatlerinde  İsrail  e  ait  2  İHA  düşmüştü.

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah , yaptığı açıklamada , "Gece saatlerinde yaşanan olay ,  Beyrut  un güneyindeki bir yeri hedef alan ve kamikaze  İHA  ile yapılan bir saldırıydı. Bu da düşmanın 14 Ağustos 2006 dan beri gerçekleştirdiği ilk eylemdir" ifadelerini kullanmıştı.

Söz konusu  İHA  ların kendileri tarafından düşürülmediğine dikkati çeken Nasrallah , bundan böyle  Lübnan  hava sahasına giren  İsrail   İHA  larını düşürmeye çalışacakları tehdidinde bulunmuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =